Sanatorium Borkowo

Zakład Lecznictwa Uzdrowiskowego "Borkowo", jest najkorzystniej i najpiękniej położony (z widokiem na Zalew Połczyński), ze wszystkich sanatoriów uzdrowiska. Jego zabudowania znajdują się na terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego. Około 25 minut spaceru, dzieli to miejsce od połczyńskiej starówki, a specjalnie dla gości sanatorium, kursuj tu również, komfortowy bus do samego centrum miasteczka.

Od kwietnia 1938 do lutego 1945 roku, na terenie dzisiejszego sanatorium "Borkowo" znajdował się jeden z największych w Niemczech ośrodków Lebensborn.

Obecnie, znajduje się tu 181 miejsc noclegowych. W obiekcie mieści się oranżeria z wieloma gatunkami roślin, stołówka, kawiarnia, wypożyczalnia rowerów i kijków do nordic walking oraz miejsce na zorganizowanie grilla lub ogniska. Tutejsza baza zabiegowa oferuje prawie pełen zakres usług Uzdrowiska (oprócz zajęć na basenie, na które udać się należy do Sanatorium Gryf).

kamon
1.01.1970 01:00

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Senior wśród obiektów uzdrowiskowych Połczyna. Otwarcie miało miejsce już w 1822 roku. Sanatorium słynie ze szczególnie malowniczego położenia i bardzo wysokiej jakości zabiegów przyrodoleczniczych. “Borkowo” posiada też wyjątkowo mroczny rozdział w swoich dziejach - w latach 1938-45 działał tu ośrodek zbrodniczej organizacji “Lebensborn” kierowanej przez SS.

KM Studio może wykonać film promocyjny Sanatorium Borkowo filmowanie wesel Wrocław

Komentarze (1)
p.wappa11@gmail.com 16.10.2019 18:45

https://youtu.be/cXto36u7uwQ

Dodaj komentarz