Sanatorium Gryf

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Sanatorium Gryf to największy budynek sanatoryjny uzdrowiska. Powstał pod koniec XIX wieku i nadal zachwyca swoją architekturą. Przed II wojną światową, był największym sanatorium w północnej Europie. Do lat 70 - tych XX wieku, był to natomiast największy szpital sanatoryjny w Polsce, mogący przyjąć 450 osób.

Budynek znajduje się w angielskiej części parku zdrojowego, ok. 10 minut spaceru od zabytkowej połczyńskiej starówki. Na bazę rekreacyjną obiektu składają się: basen kryty i otwarty, sauny, siłownia. W tym imponującym budynku znajduje się, to co czego oczekuje każdy kuracjusz i wczasowicz. Nie zabrakło więc salonu fryzjersko-kosmetycznego, sklepu, kaplicy czy sali konferencyjnej.

Mini przewodnik

Bodaj najbardziej reprezentatywny obiekt uzdrowiskowy w całym Połczynie-Zdroju. Zabytkowa, wznoszona w latach 1894-96 konstrukcja zdobi angielską część parku zdrojowego. Gryf, zbudowany w nieco klasycystycznym stylu, aż do lat ‘70 XX wieku pozostawał największym sanatorium w Polsce. Szeroki zakres świadczonych usług zadowoli każdego kuracjusza.


Opinie

Anonim
16.04.2023 10:39

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (1)
Anonim
5.04.2023 08:00

nie ma fryzjera

Dodaj komentarz
Lokalizacja