Zamek rycerski

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Stojący ok. 100 metrów od rynku Połczyna-Zdroju, Zamek rycerski zawsze strzegł bezpieczeństwa miasta. Początki strażnicy mogły być związane z rodem Gryfitów.

Na przeł. XIII/XIV wieku, książę Bogusław IV wybudował nową warownię. Budowla była wielokrotnie przebudowywana, aż do roku około 1770 - 1772, kiedy to ówczesny właściciel gen. Antoni von Krockow nakazał rozebranie zamku, a na jego miejscu postawił nowy barokowy pałac.

W pewnym okresie znajdowała się na zamku poczta, potem mieszkania lokatorskie, a następnie biblioteka. W latach 1978-86 podjęto prace konserwacyjne, które zachowały nieliczne detale architektoniczne z ubiegłych wieków.

Mini przewodnik

Zabytkowa budowla o skomplikowanej historii. Pierwszą warownię na wzgórzu nad wschodnim brzegiem Wogry wybudował prawdopodobnie książę Bogusław IV Gryfit. Działo się to między XIII a XIV wiekiem. W 1772 gen. von Krockow zburzył strażnicę i na jej miejscu postawił barokowy pałac. W wielokrotnie przerabianym zamku - część detali przetrwała - działa biblioteka.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja