Uzdrowisko w Połczynie-Zdroju i jego potencjał w zakresie odnowy biologicznej

Wszelkie wyjazdy na wczasy, jakiś weekend czy jakąkolwiek inną okazję mają generalnie jeden wspólny, najbardziej podstawowy cel: porządnie wypocząć przez ten wolny czas, którego nigdy nie ma zbyt wiele. Cisza, spokój, korzystny dla zdrowia mikroklimat, piękna i dzika przyroda dookoła - to czynniki zdecydowanie sprzyjające temu, aby się w pełni zrelaksować. A jeśli jest taka możliwość, wtedy warto skorzystać z fachowej odnowy biologicznej. I gdzie jak gdzie, ale w takim uzdrowisku jak Połczyn-Zdrój zakres takowych zabiegów będzie wyjątkowo szeroki.

Kilka typów leczniczych wód mineralnych, solanki oraz obfite złoża borowiny, wykorzystywanej przede wszystkim przy leczniczych okładach i kąpielach, to najważniejsze walory miejscowości jeśli chodzi o szeroko rozumiane kuracje poprawiające stan zdrowia. Te wszystkie rzeczy pozostają w użyciu co najmniej od drugiej połowy XVII stulecia. Naturalnie od tego czasu odnowa biologiczna w Połczynie-Zdroju dokonała znacznych postępów. Symbolem postępujących zmian stały się wypoczynkowe centra SPA & Wellness, gdzie czysty, przyjemny relaks jest co najmniej równie istotny, jak wymierne korzyści dla zdrowia. A na czym to wszystko w ogóle polega?

W dużym skrócie - o odprężające masaże, rytuały saunowe, inhalacje i całą gamę innych procedur, po których człowiek czuje się jak nowo narodzony. Między odnową biologiczną spod znaku SPA a zabiegami przyrodoleczniczymi są pewne zasadnicze różnice, dlatego łącząc je ze sobą można uzyskać naprawdę znakomite efekty. Z Połczynem-Zdrojem wiąże się też sporo opcji do aktywnego spędzania czasu na malowniczym Pojezierzu Drawskim - spływy kajakowe, jazda konna, wycieczki rowerowe - więc o zdrowie i dobre samopoczucie można zadbać naprawdę kompleksowo. Najlepiej poprzez wykupienie specjalnego pakietu pobytowego, zawierającego w cenie określony - a czasami indywidualnie dobrany - zestaw zabiegów.

SPA & Wellness w opcji “all inclusive” niewątpliwie prezentuje się bardzo kusząco. Problem w tym, że aby móc pozwolić sobie na taką odnowę biologiczną, trzeba dysponować naprawdę sporym budżetem na wyjazd do Połczyna-Zdroju. Ceny rzędu kilkuset (300, nawet 500) złotych od osoby za dobę w przypadku takich pakietów nie należą do rzadkości. Jest jednak pewien sposób na to, żeby skorzystać ze SPA przy jednoczesnym zarezerwowaniu tańszego noclegu. Otóż takie strefy relaksu rzadko kiedy pozostają ekskluzywne dla gości konkretnego obiektu, klienci z zewnątrz również są mile widziani. Na podobnych zasadach funkcjonują też pewne baseny hotelowe. Za same zabiegi płacą wszyscy, ale nocujący w danym miejscu mają specjalne zniżki. Przy czym porównując ostateczne koszty pobytu, opcja mieszana zwykle wychodzi o wiele bardziej korzystnie.

Generalnie Połczyn zapewnia turystom właściwie wszystko, czego tylko mogą potrzebować do komfortowego odpoczynku. I nawet jeśli zabiegi odnowy biologicznej SPA są rzeczą stosunkowo nową i świeżą, to pod względem faktycznej przydatności już teraz zajmują pozycję porównywalną z uzdrowiskowym przyrodolecznictwem.

Dodano: 2017-10-24 13:39:00

Komentarze (1)
Anonim
24.10.2017 15:42

SPA jak SPA - i tak najlepszą formą odnowy biologicznej, jaką można sobie zafundować na czas pobytu w Połczynie, będzie właśnie wspomniane tak trochę mimochodem czynne uprawianie sportu. Zmęczyć się porządnie, poddychać świeżym i czystym powietrzem w lasach i nad jeziorami, a organizm sam już załatwi resztę. A na zakwasy to co najmniej równie dobrym sposobem co masaż będzie gorąca kąpiel. Nawet lepszym, bo nie będzie kosztować aż tyle co zabiegi SPA & Wellness.

Dodaj komentarz