Zawsze dobrze, ale w święta najlepiej!

Święta są chyba ulubionym okresem większości ludzi. Nie dość że nie trzeba prosić o wolne w pracy, to jeszcze możemy przez 2 dni jeść i nie ruszać się z kanapy - i nikt nie będzie nam robić o to wyrzutów! Czego chcieć więcej?

Oczywiście przygotowania przed świętami potrafią nie jednego doprowadzić do płaczu - trzeba wyczyścić każdy zakamarek, aby żadna osoba w rodzinie, czy to ciocia z Ameryki, czy wujek z Niemiec nie narzekali potem w całej rodzinie że mamy brudno na święta. A wiecie jak to jest, zawsze się trafi w rodzince osoba która lubi sobie poplotkować. Jak to mówią - rzecz ludzka.

Kiedy jednak uporamy się ze sprzątaniem i gotowaniem, a nasz stół jest zastawiony do granic możliwości, czas zaprosić rodzinę. Na wejściu dzieci nie unikną komentarzy od babci, że są za chude, a głowa rodziny będzie uciekać z pretekstem zakupów czy naprawy kranu do innego pomieszczenia, jak zobaczy tylko teściową na podjeździe. Po odbyciu tych rytuałów, wszyscy zasiadają zadowoleni do stołu.

Potem następuje najweselszy moment świąt, kiedy cała rodzina siedzi przy jednym stole, opowiadając co ciekawsze historie. Dawno nie widziane osoby czasem szokują nas swoimi opowiadaniami, dzieci cieszą się widząc kuzynów i rówieśników z drugiego końca Polski, wspólnie czekając niecierpliwie na otwarcie prezentów. Co zresztą robią zaraz po spróbowaniu 12 tradycyjnych potraw, by tylko odbębnić tradycję.

Czasem jednak wybieramy możliwość spędzenia świąt poza domem. Oferty pensjonatów dotyczące tego okresu są tak bogate, że nikomu nie zabraknie niczego - a możliwość wynajęcia kilku pokoi a zjedzenia kolacji wigilijnej w jadalni pozwala na zebranie się nawet licznej rodziny. I to wszystko bez potrzeby gotowania i sprzątania!

A Wy, jak spędzicie te święta? W domu czy poza nim? Jeśli wybieracie drugą opcję, polecamy wam miejsca która idealnie się do tego nadają!

Dodano: 2014-12-04 15:40:35

Komentarze (0)
Dodaj komentarz