Połczyn-Zdrój

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Miasto uzdrowiskowe w powiecie świdwińskim i województwie zachodniopomorskim. W 2009 roku posiadało 8463 mieszkańców. Na terenie całej gminy Połczyn - Zdrój mieszka natomiast ponad 16 tysięcy osób. Okolice miasta nazywane są Szwajcarią Połczyńską z uwagi na bogatą konfigurację wzgórz morenowych i doliny rzeki Wogry.

Przeszłość tego miasta jest odległa, lecz tylko część poparta dokumentami. Już w VI wieku miała się tam znajdować osada, a w X wieku stała strażnica. Nowy zamek wybudował w XIV wieku książę Bogusław IV, a w 1337 roku, miasto otrzymało prawa miejskie. W 1688 roku odkryto tu źródła wody mineralnej, które zapoczątkowały leczenie uzdrowiskowe. Od kwietnia 1938 do lutego 1945 roku, na terenie dzisiejszego sanatorium Borkowo znajdował się jeden z największych w Niemczech zakładów Lebensborn.

Początkowo po II wojnie światowej znajdował się w tym uzdrowisku wielki ośrodek szpitalno - rekonwalescencyjny dla żołnierzy, stopniowo jednak powracano do właściwej funkcji uzdrowiskowej. Obecnie jest to jeden z najważniejszych ośrodków leczenia chorób reumatycznych i ginekologicznych. Jest to również jedno z najbezpieczniejszych miast w kraju. Ilość przestępstw jest bardzo mała, a wykrywalność bardzo duża.

Obecnie, jak przystało na uzdrowisko leczy się tu przeróżne schorzenia, wśród których wymienić można reumatyzm, choroby neurologiczne i niepłodność. Połczyn-Zdrój jest również oczywiście ośrodkiem wytwórni wód mineralnych.Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz